kapiliaru salinimas

Pažeisti kapiliarai: priežastys ir gydymas

Pažeisti kapiliarai: priežastys ir gydymas

Pažeisti kapiliarai dažniausiai pasitaiko veido srityje, kur oda labiausiai veikiama aplinkos taršos, nafto produktų, kurių gausu visoje mūsų naudojamoje kosmetikoje, taip pat dėl atliekamų veido procedūrų bei kitų žalingų veiksnių. Yra keletas veiksnių, kurie pažeidžia kapiliarus, ir tie kas juos turi, žino, jog jie savarankiškai negyja. Tačiau, yra daug būdų juos padaryti mažiau matomus, bet visų pirma, reikia žinoti jų atsiradimo priežastis, kad žinoti, kaip gydymas gali paveikti jūsų odą, ir ar yra kokių nors šalutinių poveikių, kurie gali padaryti žalą odai visam laikui.

Pažeistų kapiliarų atsiradimo priežastys

Pažeistų kapiliarų atsiradimas priklauso nuo genetikos, odos tipo, ar net nuo odos senėjimo faktorių. Pažeisti kapiliarai atsiranda, kai sienos venų, kurios nešioja kraują mūsų odai, nusilpsta, išsiplėčia, ir taip tampa matomesnės odos paviršiuje.  Venų sienelės silpsta nuo greito plėtimosi ir greito susitraukimo, kurį įtakoja tabakas, alkoholio vartojimas, karščio pasikeitimai, dažnas odos valymas su atšiauriais cheminiais valikliais. Pažeisti kapiliarai dažniausiai atsiranda pas žmones, kurie turi ploną, jautrią ir raustančią odą bei tie, kas turi aknę. Kai kurie medikai galvoja, jog tam tikrais atvejais, genetika gali net pagreitinti pažeistų kapiliarų atsiradimą, tačiau yra gydymų, kurie padeda juos panaikinti.

Pažeistų kapiliarų šalinimas lazeriu

Efektyviausias pažeistų kapiliarų gydymas

yra lazerinė chirurgija, tačiau kaip ir visada prieš kiekvieną gydymą, būtų verta pasidomėti dėl poveikio jūsų odai. Lazerinio gydymo metu, šviesos impulsai yra siunčiami į pažeistas venas, kurios trikdo kraujotaką, ko pasekoje jos būna sunaikinamos. Po kelių procedūrų, paveiktos venos pasislepia giliai nuo odos paviršiaus, palikdamos odą lygią ir be jokių žymių.

Lazerinis odos gydymas gali būti panaudotas visam kūnui, tačiau šis gydymas dažniausiai atliekamas veido srityje. Prieš šią procedūrą, jei paciento oda jautri ar pažeista, yra naudojamas specialus kremas, kuris švelniai neutralizuoja dilgčiojimą spindulio metu. Lazerinė šviesa, kuri prasiskverbia pro mūsų odą, kad sunaikintų pažeistas venas, pasiekia stulbinančių pasiekimų.  Po procedūros pacientas gali grįžti į savo kasdieninį gyvenimą, jokio specialaus režimo laikytis nereikia.

 

Pažeisti kapiliarai prieš ir po

kapiliaru

Šalutiniai atvejai gydant pažeistus kapiliarus

Priklausomai nuo panaudoto lazerio tipo, kai kurie šalutiniai poveikiai gali būti, kaip veido gėlimas, sudirgimas, raudonis, patinimas. Visi šie šalutiniai atvejai yra laikini, ir turi praeiti per kelias savaites po gydymo. Tačiau, prieš bet kokį gydymą, reikėtų aptarti visas galimas pasekmes ir šalutinius poveikius, su patyrusiu gydytoju, kuris ir atliktų šią procedūrą.